• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Сонячна електростанція - школі майбутнього СЗШ 112 Відхилений остаточно

Доданий
15.07.2019
Номер
146
Енергозбереження

Встановлення на покрівлі СЗШ 112 системи сонячної електростанції для забезпечення школи електричною енергією. Нові технології дозволять економити на енергоспожіванні, мінімізують кількість аварійних ситуацій, дозволять додатково опалювати приміщення взимку. Надлишки електроенергії можна реалізовувати згідно з законодавством, використовуючи виручені кошти на розвиток і модернізацію школи.

Автор проєкту
Бюджет
999 998 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти, школа, інновації, енергоефективність
Район
Шевченківський
Адреса
вул. Солідарна, 4, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Бочарова Тетяна Сергіївна

Мета проекту

Створити комфортні умови для дітей та інших учасників навчального процесу, економіти енергоресурси, отримати додаткові доходи завдяки «Зеленому тарифу» для використання коштів на розвиток і матеріальне забезпечення школи, внести свій вклад в розвиток і пропаганду альтернативних способів енергетики та вклад у боротьбу з екологичними проблемами та глобальним потеплінням.

Проблема

Використання сонячної енергії в 112 школі - прорив з радянського минулого в 21 століття. Школа в технічному плані відстала від реалій сьогодення. Це позначається на освітньому і виховному процесі, негативно впливає на здоров'я дітей. Зараз в школі функціонують застарілі електромережі, які не відповідають потребам школи, неможливо використовувати новітні технічні засоби та компенсувати малоефективність системи опалення. Перенавантаження мереж несе дискомфорт учасникам освітнього процесу, утруднює роботу шкільної їдальні та є небезпечним джерелом можливих аварійних ситуацій в школі. Погане освітлення погіршує зір дітей, а застаріла система опалення не підтримує взимку температуру, затверджену санітарними нормами. Альтернативна система опалення, передбачена в школі в 1974 році, давно не працює і не підлягає відновленню.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Встановити обладнання сонячної електростанції на даху спортивного залу, відремонтувати деякі вузли системи енергозабезпечення школи, забезпечити школу альтернативним джерелом електроенергії. Це дозволить заощадити бюджетні кошти на оплату електроенергії комерційним структурам, опалювати шкільні приміщення в зимовий час, зробить внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.
Впровадження нових енергоефективних технологій збільшує шанс отріматі нові гранти на інші проекти в цій сфере, в тому чіслі и утеплення будівлі школи. Використання сучасних технологій не тільки вирішить актуальні питання освітлення та опалення, тим самим дбаючи про здоров'я і комфорт дітей. Також воно означає перехід на абсолютно новий рівень мислення, адже відкриває великі можливості для розвитку школи , що важливо для виховання і освіти нового покоління.

Для кого цей проект?

Проект розрахований на створення комфортних умов навчання дітей 112 школи м.Дніпро (сьогодні в приміщеннях школи навчається 1400 з урахуванням учнів іншої школи), роботи педскладу, працівників їдальні, дітей мікрорайону, які відвідують шкільні секції та гуртки.

Ключові показники оцінки результату проекту

Економічні показники результату: Згідно проведених розрахунків, підібрана оптимальна сонячна електростанція для власних потреб, що має потужність 30 кВт. Розрахункове цілорічне заощадження електричної енергії передбачається близько 28 000 кВт*год/рік. Це вплине на зменшення кількості використання невідновлюваних ресурсів, в даному випадку вугілля, збільшення обсягів виробництва електроенергії (оскільки електроенергія передається в загальну електромережу) і отримання прибутку за "зеленим тарифом", раціональне використання будівлі школи (станція знаходитиметься на даху і не потребуватиме вилучення додаткових земельних ресурсів). Екологічний показник: зменшення забруднення навколишнього середовища, яке виникає внаслідок виробництва енергії на ТЕС. Соціальний показник: реалізація проекту змінить світосприйняття і мислення дітей і дорослих, показавши їм нові можливості і шляхи розвитку, дасть віру в можливість позитивних змін в суспільстві.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Зростання цін на обладнання та роботи.

Приклади (кейси схожих рішень)

опорна школа БОЖЕДАРІВСЬКИЙ ОТГ встановлені 16 сонячних панелей, які подають навчальному закладу постійний електричний струм потужністю 4 кВт на годину.

Чи ознайомлені ви з положенням про Бюджет участі у м. Дніпрі?

Ні.
так

План заходів з реалізації проекту

1. Провести агітаційні заходи зі збору голосів за проект. 2. Виявити основні проблеми системи електрозабезпечення школи. 3. Визначити оптимальний тип сонячної електростанції, який зможе вирішити основні проблеми енергозабезпечення школи. 4. Підготувати техзавдання потенційним підрядникам, в яке включити підготовку технічної документації, узгодження з відповідними інстанціями, встановлення сонячної електростанції, навчання персоналу школи. 5. Залучити до розв'язання проблеми фахівців в області енергетики. 6. Після перемоги надати фахівцям доступ на покрівлю будівлі, до технічних приміщень для деталізації тех.завдання.7. Розробити документацію, яка повинна включати в об'єм наступне: -Технічний звіт з обстеження будівлі або частини будівлі з перевірочними розрахунками на додаткове навантаження від сонячної станції; -Звіт з енергоаудиту будівлі; -Проектно-кошторисна документація; -Позитивний висновок з експертної організації. 8. Встановити сонячну електростанцію. 9.Ділключити до мереж

Ви посадова особа

Ні.
ні

Чи є ви працівником Комунальних закладів чи підприємств, підпорядкованих Дніпровській міській раді?

Ні.
ні

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Експертна оцінка

Відповідальні підрозділи

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради