Опис
Співавтори
Пантелюк Любов
Проблема
Діти та молодь із сімей СЖО потребують підтримки, так як часто мають психо-емоційну напругу, яка впливає на якість життя дітей в родинах. Діти та молодь з інвалідністю, особливо з важкими захворюваннями, які мають обмежену мобільність, ізольовані від однолітків та мають дефіцит спілкування. Часто вони мають проблеми із самообслуговуванням, відчувають себе безпорадними та не можуть обходитись без сторонньої допомоги батьків/опікунів/помічників. Ці фактори сприяють системному погіршенню психо-емоційного стану дітей та батьків, особливо матерів (оскільки в більшості випадків хворими дітьми опікуються саме матері) та виникненню конфліктів в родинах.
Діти та молодь із сімей в СЖО часто мають проблеми з комунікацією, важко соціалізуються та потребують адаптації для подальшого успішного самостійного життя.
Мета проєкту
Метою проекта є сприяння розвитку комунікативних навичок, успішній адаптації та соціалізації та зменшенню психоемоційної напруги не менш ніж 50 дітей та молоді з інвалідністю та із сімей в СЖО (діти з інвалідністю, діти під опікою, діти з сімей АТО,ВПО та інш.) шляхом їх залучення до групових та індивідуальних занять в соціальних майстернях (гончарна майстерня)
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Протягом року на базі БО «БФ «Карітас Донецьк» у м. Дніпро буде залучено до занять в майстерні не менше 50 дітей та молоді з інвалідністю, із сімей АТО та із сімей в СЖО. Заняття передбачені в гончарній майстерні.
Гончарна майстерня – індивідуальні та групові (2-5 осіб) заняття раз на тиждень – піврічний курс занять для дитини з одним із батьків/особи з інвалідністю /сімей АТО/ сімей в СЖО.
Майстерня технічно оснащена всім необхідним (механічні та електричні гончарні круги, піч для випікання виробів, пандус, зручні меблі) на базі БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» у м. Дніпро і працює з травня 2018-го року, має під’їздний шлях та пандус для інвалідних візків. Всі співробітники майстерені отримали кваліфікацію «спеціаліста» за напрямком «Соціальна робота» у Києво-Могилянської Академії.
Також, протягом року заплонвані групові заняття для дітей та молоді та заходи для дітей з інвалідністю, дітей з сімей АТО та сімей в СЖО. Проведення заходів передбачено на теріторії благодійної організації. Дані заходи орієнтовані на культурний розвиток, популяризацію сімейних цінностей та мають культурно-розважальний контекст.
Зацікавленні у реалізації проєкту групи
Діти та молодь з інвалідністю, із сімей АТО, із сімей в СЖО та іх батьки.
Ключові показники оцінки результату
Завдяки реалізації проекту, діти та молодь, з інвалідністю, з сімей АТО та із сімей в СЖО покращать свій психоемоційний стан, покращать навички комунікації, що закладе фундамент їх подальшої адаптації та соціалізації і створить умови для підготовки до самостійного та повноцінного життя. В результаті цього також покращиться психоемоційний стан батьків та загальний психологічний клімат в сім’ях в та родинах, які виховують дітей з інвалідністю.
Індивідуальні заняття в гончарній майстерні сприятимуть покращенню психоемоційного стану відвідувачів, покращать дрібну моторику та концентрацію уваги.
Розважально-інтерактивні заходи, навчально-психологічні програми сприятимуть розвитку комунікативних навичок, отриманню навичок спілкування з одноітками, розвитку особистості, зниженню психоемоційної напруги та розкриттю творчого та інтелектуального потенціалу; поглибиться емоційний зв’язок між дитиною та батьками. Територія Фонду для проведення заходів оснащення всім необхідним. Всього 5 заходами буде охоплено 150 осіб.
Ризики у реалізації
Не має
Інформація про співфінансування
БО "БФ "КАРІТАС ДОНЕЦЬК" у м. Дніпро
Чи є у вас конфлікт інтересів
Ні
Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі
Так
ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ
Відповідальні підрозділи
Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради