Соціальні майстерні для дітей та молоді з інвалідністю та із родин в складних життєвих обставинах Реалізований

Доданий
20.07.2019
Номер
417
Соціальний захист

Протягом року планується залучити до зайнять в соціальних майстернях (гончарна майстерня та майстерня ремесел) не менше 60 осіб (дітей та молоді) з інвалідністю та із сімей в складних життєвих обставинах (далі – СЖО) для групових та індивідуальних занять з метою психо-емоційного розвантаження, сприянню соціальній адаптації та інтеграції, розвитку комунікативних навичок та навичок побутових робіт

Автор проєкту
Галина
Галина Целовальниченко
Бюджет
90 528 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти, інваліди, молодь, неформальна освіта
Район
Чечелівський

Опис

Співавтори

Відсутні

Мета проекту

Сприяння розвитку комунікативних навичок, успішній адаптації та соціалізації та зменшенню психоемоційного навантаження не менш ніж 60 дітей та молоді з інвалідністю та із сімей в СЖО шляхом їх залучення до групових та індивідуальних занять в соціальних майстернях (гончарна майстерня та майстерня ремесел).

Проблема

Діти та молодь з інвалідністю, особливо з тяжкими захворюваннями, які обмежують рухову активність, ізольовані від однолітків та мають дефіцит спілкування. Часто вони мають проблеми із самообслуговуванням, відчувають себе безпорадними та не можуть обходитись без додаткової допомоги батьків/опікунів/помічників. Ці фактори ще й сприяють системному погіршенню психоемоційного стану дітей та батьків, особливо жінок (оскільки зазвичай хворими дітьми опікуються саме матері), виникненню конфліктів в родинах.
Діти та молодь із сімей в СЖО часто мають проблеми із комунікацією, важко соціалізуються та потребють підтримки та адаптації для подальшого успішного самостійного життя.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Протягом року планується залучити до занять в майстернях на базі БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» не менше 60 дітей та молоді з інвалідністю та із сімей в СЖО. Заняття передбачені в двох майстернях:
Гончарна майстерня – індивідуальні заняття раз на тиждень – піврічний курс занять для дитини з одним із батьків/особи з інвалідністю /сімей СЖО, по 15 осіб (дітей та молоді) за півріччя.
Майстерня ремесел (унікальна за обладнанням та програмою навчання і супроводу) – шестимісячні групові заняття раз на тиждень для дітей та молоді з інвалідністю під керівництвом наставника та допомогою соціальних працівників – по 15 осіб за півріччя.

Майстерні облаштовані на базі БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» і працюють з травня 2018-го року, мають під’їздні шляхи для людей на інвалідних візках та відповідно облаштовані вбиральні. . На базі фонду завжди знаходиться медпрацівник. 75% співробітників/ць, які працюють в майстернях, отримали кваліфікацію спеціаліста за напрямком «Соціальна робота» Києво-Могилянської Академії

Для кого цей проект?

Бенефіціарами та бенефіціарками проекту є, в першу чергу, діти та молодь з інвалідністю та із сімей в СЖО та їхні батьки. В результаті реалізації проекту його вплив також відчують інші члени сімей, в яких ростуть діти з інвалідністю та родини в СЖО.

Ключові показники оцінки результату проекту

Завдяки реалізації проекту, в першу чергу, не менш ніж 60 осіб, дітей та молоді, з інвалідністю та із сімей в СЖО покращать свій психоемоційний стан, покращать навички комунікації, що закладе фундамент їх подальшої адаптації та соціалізації і створить умови для підготовки до самостійного життя. В результаті цього також покращіться психоемоційний стан батьків та загальний психологічний клімат в сім’ях в СЖО та родинах, які виховують дітей з інвалідністю.
Індивідуальні заняття в гончарній майстерні сприятимуть покращенню психоемоційного стану відвідувачі/ок, покращать дрібну моторику та концентрацію уваги.
Групові заняття в майстерні ремесел під керівництвом наставників сприятимутьрозвитку комунікативних навичок, отриманню навичок дрібного побутового ремонту, розвитку дрібної моторики, покращенню концентрації уваги, зниженню психоемоційної напруги та розкриттю творчого та інтелектуального потенціалу; поглибиться емоційний зв’язок між дитиною і батьками.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Збільшення вартості необхідних матеріалів у зв’язку із інфляцією та ростом цін. Для усунення ризиків в бюджеті заплановано 20% на непередбачені витрати

Приклади (кейси схожих рішень)

З травня 2018 року на базі БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» працюють гончарна майстерня та майстерня ремесел. За цей період заняття майстерні відвідували діти та молодь з інвалідністю та із сімей в СЖО в форматі чотиримісячних курсів.
Індивідуальні заняття в гончарній майстерні сприяють покращенню психоемоційного стану відвідувачі/ок, покращують дрібну моторику та концентрацію уваги.
Групові заняття в групах для дітей та молоді під керівництвом наставників сприяють розвитку комунікативних навичок, отриманню навичок дрібного побутового ремонту, розвитку дрібної моторики, покращенню концентрації уваги.
По закінченню навчання батьки відвідувачів/чок занять гончарної майстерні зазначили, що діти стали спокійніші, почали робити вироби своїми руками, навчилися контролювати емоції, стали більш уважними та охайними. Відвідувачі/чки занять майстерні ремесел зазначили, що завдяки груповим заняттям вони знайшли нових друзів, навчилися працювати з різним інструментом і здійснювати дрібний ремонт вдома.

Чи ознайомлені ви з положенням про Бюджет участі у м. Дніпрі?

Так.
-

План заходів з реалізації проекту

Січень - закупівля необхідних матеріалів
Січень, червень 2020 р. – набір груп та учасників/ць індивідуальних занять;
Січень-червень, липень-грудень – проведення піврічних циклів занять, звітування

Ви посадова особа

Ні.
-

Чи є ви працівником Комунальних закладів чи підприємств, підпорядкованих Дніпровській міській раді?

Ні.
-

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради