Профілактичні тренінги для молоді "Сходини" На реалізації

Доданий
08.06.2021
Номер
200
Соціальний захист

"Сходинки» – це спеціально розроблений комплекс заходів, який спрямований на попередження та подолання конкретної соціальної проблеми або декількох пов’язаних між собою проблем. Така мета реалізується шляхом підвищення рівня поінформованості, а також розвитку відповідних умінь та навичок в учасників Програми. Основна цільова аудиторія «Сходинок» – молодь від 14 до 24 років, яка опинилася у СЖО

Автор проєкту
Світлана
Світлана Шух
Бюджет
105 600 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти
Район
Чечелівський
Адреса
вул. Кабардинська, 5, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Коломоєць Людмила Миколаївна

Проблема

Середній вік першої спроби вживання наркотиків серед українських підлітків – 14,6 років, при цьому більшість з них не вважає споживання неін’єкційних наркотиків наркоманією.
При цьому більшість центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з регіонів, які брали участь у досліджені (це 32 населені пункти з 7 областей України) не спрямовані безпосередньо на допомогу дітям та підліткам, які вживають наркотики; приблизно у кожному третьому населеному пункті проєкту немає наркологів навіть для дорослих; у 20 з 32 населених пунктів навіть у центральних районних лікарнях немає можливості отримати допомогу щодо ІПСШ.
Середній вік сексуального дебюту українських підлітків – 14,9 років, при цьому завжди під час сексу використовують презервативи тільки 49,6% підлітків, а 14,7 % дівчат мали досвід вагітності.
Водночас кваліфікації шкільних психологів (чи психологів професійного ліцею, вечірньої школи, технікуму тощо) не завжди достатньо для надання допомоги підліткам.

Мета проєкту

Сприяння усвідомленню учасниками (молоддю віком від 14 до 24 років) цінностей здоров’я та здорового способу життя, його впливу на добробут підлітків, важливості відповідальної поведінки, а також вироблення навичок свідомого прийняття важливих життєвих рішень у молоді.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Програма складається з десяти тематичних занять. Змістовні інформаційні блоки та практичні вправи дозволяють не лише інформувати підлітків про різноманітні аспекти здорового способу життя, але й сприяють зміні їхнього уявлення про здоров’я, формуванню важливих життєвих цінностей, вмінню приймати відповідальні рішення.

Також участь у Програмі дозволяє молоді оцінити її власні ризики інфікування ВІЛ, а також змінити своє ставлення до людей, які живуть з ВІЛ-позитивним статусом.
Перед початком проведення тренінгів буде проедено анкетування з переліком тем тренінгів з метою визначення найактуальнішої та затребуваної теми для кожної групи у навчальному закладі. До тренігової діяльності долучаються тренери, які мають сертифікати проведення профілактичних тренінгів "Сходини"; мають досвід в роботі з дітьми та молоддю не менш, ніж 5 років. Тренінгові заняття проходимуть на базі БО "БФ "Карітас Донецьк", комунальних, позашкільних закладів та партнерських організацій.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

БО "Карітас Донецьк" та БО "БТ " 100 ЖИТТЯ ДНІПРО" мають навчених спеціалістів та працюють у профілактичній діяльності понад 10 років. Фонди зацікавлені в зменщенні рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції та інфекцій, які передаються статевим шляхом у Дніпропетровському регіоні. Також Фонди можуть надати платформу та приміщення для проведення занять для групи дітей з сімей в СЖО.

Ключові показники оцінки результату

Підвищення обізнаності профілактики ВІЛ/СНІДу, ІПСШ( інфекції,які передаються статевим шляхом, насилля, алко та наркозалежності серед молоді для 1500 осіб (учнів) та дітей з сімей в СЖО

Ризики у реалізації

Посилення карантинних заходів та обмежень в умовах Пандемії COVID 19 для проведення групової роботи.

Інформація про співфінансування

не має

Чи є у вас конфлікт інтересів

не має

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

так

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради