«DX-station» Dnipro Xtreme station - скейтбординг, ВМХ, ролерспорт, скутерінг, паркур, скелелазіння. Брав участь

Доданий
23.07.2017
Номер
241
Спорт

Перший у місті майданчик для безкоштовних занять 6 популярними, молодіжними видами спорту: скейтбордингом, ВМХ, ролерспортом, скутерінгом, паркуром та скелелазінням. Складається із бетонного скейт-майданчику, болдерінгової стінки (скелелазіння) та паркур-майданчику.

Автор проєкту
Бюджет
963 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Співавтори

Дніпропетровська асоціація екстремальних видів спорту

Мета проекту

Надати вільний простір для тренувань, обміну досвідом та спілкування молоді міста, що захоплюється зазначеними видами спорту. Надати умови для розвитку спортсменів та федерацій міста які предсталяють нові Олімпійськи види спорту. Створити умови для розвитку масової фізичної культури через популярні види активного дозвілля та спорту.

Проблема

В світі стрімко розвиваються молодіжні «екстремальні» види спорту та дозвілля. Завдяки величезній популярності деякі з них включено до програми Олімпійських ігор (сноубординг, скелелазіння, скейтбординг та ВМХ), Всесвітніх та Азіатських ігор (роликовий спорт, спідскейтінг, ролеркей). Наше місто немає умов для занять цими видами спорту незважаючи на величезну кількість прихільників (ролікови ковзани цікавлять близько 80 % дітей дошкільного та молодшого шкільного віку) та перспективи розвитку.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Дніпропетровська асоціація екстремальних видів спорту пропонує будівництво першого комплексного майданчику для скейтбордингу, ВМХ, ролерспорту, скутерінгу, паркуру та скелелазіння як перший крок на шляху створення можливостей для розвитку нових, сучасних, популярних видів спорту та активного дозвілля.

Для кого цей проект

Цільова аудіторія цього проекту - мешканці міста від 4 до 50+. Ролерспорт, скейтбординг це такі ж види активного дозвілля як льодові коньки, сноуборд і гірськи лижі. Та як всім відомо, опанувати та отримувати задоволення від них можуть всі бажаючи, будь-якого віку, статі та рівня фізичної підготовки. Паркур та скелелазіння найбільш популярні серед школярів та студентської молоді.

Ключові показники оцінки результату проекту

З початку функціонування майданчику більшення кількості дітей та підлітків що займаються зазначеними видами спорту до 300 відсотків за повний сезон. Організація та проведення спортивних заходів (змагань, майстер-класів, показових виступів) до 10-15 на рік. Зростання майстерності спортсменів та формування міських команд для участі у чемпіонатах України, Європи.

Приклади (кейси схожих рішень)

За кордоном, наприклад, давно зрозуміли, що вуличний спорт це найкраща альтернатива шкідливим звичкам, деструктивним та асоціальним захопленням сучасної молоді. Тому і скейт-парків у великих та маленьких містах Європи та Америки безліч, а самі цікаві з них приваблюють своїми розмірами, якістю, дизайном та складністю фігур сотні тисяч молодих людей зі всього світу (молодіжний туризм). В Україні відносно недавно розвиваються зазначені напрямки молодіжної культури, але деяки міста активно створюють доступні об’єкти для сучасних видів спорту та дозвілля.
Ось деяки приклади.
Київ – 20 скейт-парків;
Харків – 6 скейт-парків;
Львів – 5 скейт-парків;
Запоріжжя – 5 скейт-парків;
Хорол – 5 скейт-парків;
Кривий Ріг – 6 скейт-парків;
Камянське - 1 скейт-парк.
Павлоград – будується перший скейт-парк.
Зеленодольськ - 1 бетонний скейт-парк.
Одесса - 4 скейт-парків, будується великий бетнний скейт-парк.

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ