Опис
Співавтори
Луценко Олександр Олександрович
Мета проекту
Об’єднати локальних мейкерів, винахідників, митців, бізнесменів, освітян та журналістів, батьків та дітей, які зацікавлені у сталому розвитку стартапів та ініціативних платформ у соціально-культурному спектрі. Фестиваль стане неформальною презентацією стратегічного рівня креативного розвитку міста, як це відбувається в усіх куточках світу.
Проблема
Сьогодні мейкерство займає лідируючу позицію у всіх ланках соціального розвитку людства. Але майже всі процеси відбуваються у маленьких майстернях, підвалах, навіть у приватних квартирах, так як більшість мейкерів не мають можливості яскраво представити свої продукти на огляд. Найчастіше заняття мейкера-це скоріше його хобі, а вже потім матеріальна складова. Тому наша задача: допомогти мейкеру презентувати себе так, щоб його продукт зацікавив покупця, чи навіть інвестора.
Фестиваль стане продовженням популяризації глобальної течії мейкер-культури в Україні, головна мета якого - промоція українського мейкерства.
Фестиваль мейкерів є дуже важливим, бо об’єднуює таланти у різних галузях, а також дає змогу дітям побачити різноманіття того, чим можна займатися, та що можно створювати своїми руками.
Захід об’єднає інженерів, художників, пекарів і усіх креативних людей, які власними руками творять цікаве й корисне (від глечика до робота).
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
В першому Dnipro Mini Maker Fairе приймуть участь понад 50 проектів, котрі отримують унікальну можливість гуртом презентувати свої доробки — від ідей мобільних додатків до інноваційних моделей робототехніки. Ми готові зайнятися проведенням від нуля до широкомасштабного свята «Мейкерів», щоб визвати інтерес до науково-технічного напрямку дніпровців, щоб відкрити нові імена відомих техніків і науковців-дослідників, щоб “Dnipro Mini Maker Fair 2018” став більше ніж фестивалем, деяким рухом, що дозволить доторкнутися до новітніх технологій. Наразі в Україні є тільки 3 аналогічні рухи в Одесі, Києві, Львові, що робить ініціативу важливою саме для м. Дніпро.
Мейкери м. Дніпра та інших міст країни, майстри, інженери, винахідники та мрійники поділяться тим, що створюють! Згідно стандартів Maker Fair — світового руху мейкерів — захід планується у форматі Show&Tell , тобто “Покажи і розкажи
Для кого цей проект
Фестиваль стане платформою для тих, хто цікавиться візуальними, технологічними та інтелектуальними новинками сучасності. Тут буде цікаво як прихильникам інтерактиву, так і монотонного споглядання. І що важливо, кожен матиме змогу навчитись оригінальним лайфхакам як у практичних ремеслах, так і в оперуванні інформацією. Цільовою аудиторією Dnipro Mini Maker Faire стануть безпосередньо мейкери та стартапери, дніпровці, студенти, дошколята, школярі, викладачі ВУЗів, працівники ІТ сфери, науковці, представники бізнес-компаній та медіа спільнота м. Дніпро.
Ключові показники оцінки результату проекту
Задум проекту полягає в презентації свіжих ініціатив локальних виробників та креативності міста Дніпра в цілому. Як показую практика, проведення подібних заходів позитивно впливає на внутрішній світ мейкера, змінює його відношення до певних процесів. Багато з участників після фестивалю об'єднуються групами, що дає смогу прискорити процес реалізації їх продукту. Дехто уже на фестивалі знаходить зацікавлених інвесторів у його продукті.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Інфляція що може привести до подорожчання, різке підвищення цін, курс грн.
Приклади (кейси схожих рішень)
http://kyiv.makerfaire.com/
https://www.facebook.com/LvivMiniMakerFaire/
7 прикладів коворкінгів для батьків з дітьми https://rb.ru/list/7-kids-cowork/