Опис
Мета проекту
Організація простору в бібліотеці, з метою наданням можливості для роботи однодумців, створення різноманітних товариств за інтересами, організація бізнесу, проведення спільних заходів, як соціальних так і комерційних. Завдяки обміну досвідом, серед відвідувачів народжуються нові незвичайні ідеї та проекти.
Проблема
У користувачів бібліотеки, мешканців Соборного району та міста, а також гостей міста, є необхідність поєднати працю, відпочинок і камерне спілкування одночасно.
Коворкінг необхідний тим, кому треба попрацювати деякий час в спеціально обладнаному інформаційному просторі, в комфортних умовах, мати можливість спілкуватись,обговорювати, ділитись досвідом та інше.
У колі молодих,зацікавлених, активних і творчих особистостей свіжі та креативні ідеї народжуються частіше, ніж по одинці.
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Створення естетично привабливого та комфортного багатофункціонального простору ( коворкінгу) для спілкування та праці людей різних вікових та соціальних категорій,а також для людей з обмеженнями у життєдіяльності та внутрішньо переміщених осіб.
Бібліотека, виконуючи свою реабілітаційну роль,є точкою опори для людей відірваних від звичайних умов проживання. Це в першу чергу внутрішньо переміщені особи (ВПО):
- сприяння в успішній адаптації в нових умовах сімей переселенців з дітьми
- допомогти знайти упевненість в своїх можливостях бути корисним для
суспільства
- залучати сім’ї переселенців в культурне життя соборного району та міста
- допомога у зберіганні історичної пам’яті , традицій та обрядів ВПО
Для кого цей проект
Люди різних вікових та соціальних категорій, користувачі бібліотеки, фрілансери, дизайнери, копірайтери, програмісти, початковці підприємці, мешканці Соборного району та міста, та гості міста , всіх,в кого буде така необхідність .
Ключові показники оцінки результату проекту
Відкриття постійно діючого коворкінг – центру у Соборному районі при бібліотеці – філіалі №24,приведе до збільшення кількості партнерів для участі у проектній діяльності бібліотеки;
- допоможе зруйнувати стереотипи про «переселенців», які сформувались в суспільстві до роботи коворкінг – центру;
-здійснить формування актуального місця та створить умови для об’єднання активних людей, особливо молоді за допомогою коворкінг – центру;
-буде створений майданчик для особистих презентацій, майстер – класів, тренінгів та інші;
- розширить сервісні послуги бібліотеки( друк документів,сканування);
-надасть можливість залучення комерційних структур та муніципальних закладів до проведення у коворкінг – центрі освітніх заходів;
-збільшить кількість користувачів бібліотеки, а також кількості фолловерів офіційних сторінок бібліотеки у соцмережах: Фейсбук, YouTube, Гугл +;
- створить умови з цікавістю та користю проводити вільний час, розвиватись, знаходити нових знайомих.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Подорожчання обладнання, через ризик зміни валютних курсів та ризик непрогнозованої інфляції;
Приклади (кейси схожих рішень)
-Покровська центральна районна бібліотека Дніпропетровської області;
-Кам’янська центральна міська бібліотека ім.Т.Г.Шевченка Дніпропетровської області.