Опис
Мета проекту
Зробити вхід до бібліотеки-філії № 9 для читачів простим та безпечним, а перебування в бібліотеці – комфортним.
Проблема
Зараз щоб потрапити до приміщення бібліотеки-філії №9, треба пройти через двір, який під час дощу перетворюється у глибоке озеро, а взимку – в ковзанку. А потім й через руїни колишнього ЖЕКу. Не кожні батьки погодяться на такий «квест» для своєї дитини! Та й в середині приміщення температура взимку не перевищує 10°.Проблема вирішується просто - потрібно зробити вхід на протилежній стороні будинку, куди виходять під’їзди та утеплити фасад. Віконний отвір стає дверним, місток з’єднує вхід з дорогою – і ви безпечно потрапляєте до бібліотеки, де вас чекає безліч корисних та цікавих речей!
Пропоноване рішення щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування
Всі під’їзди будинку виходять на протилежну від теперішнього входу до бібліотеки сторону. Там можна зробити і вхід до бібліотеки. Віконний отвір перетворити на дверний, відгородити, згідно санітарним нормам, вхідний тамбур, прокласти металевий місток між входом та дорогою, як у сусідніх під’їздах, утеплити фасад. Для цього потрібно, по-перше, виготовити проектну документацію та отримати дозвіл на виконання робіт, по-друге, приступити до будівництва, потім – ввести вхід в експлуатацію.
Ця, невелика за обсягом, перебудова дозволить дітям і дорослим району користуватися сучасними можливостями для самоосвіти та дозвілля, що безкоштовно надає бібліотека для дітей. В районі обслуговування проживає 4 156 дітей, не кажучи вже про керівників дитячого читання та й будь кого, бажаючого скористатися послугами бібліотеки. І в інтересах міської громади перетворити «квест» на безпечну та легку дорогу до бібліотеки, а перебування в ній – комфортним.
Для кого цей проект
Всі мешканці мікрорайону, а особливо діти та їх батьки
План заходів з реалізації проекту
1. Виготовлення проектної документації
2. Отримання дозволу на початок робіт
3. Обладнання перехідного тамбуру 2 х2 м, згідно санітарним нормам
4. Перетворення віконного отвіру на дверний
5. Встановлення металевих броньованих 4 класу безпеки вхідних дверей та містка до дороги
6. Утеплення фасаду
7. Обладнання приміщення сигналізацією, щоб запобігти проникненню до бібліотеки через нежитлові сусідні приміщення.
8. Введення в експлуатацію після перебудови
Ключові показники оцінки результату проекту
Економічні – економія витрат на самоосвіту та дозвілля для мешканців району, економія коштів на опалення приміщення; соціальні – підвищення рівня долучення дітей до читання та сучасних освітніх можливостей, безпечне та цікаве дозвілля, задоволення культурних потреб мешканців району
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Затримки на стадії підготовки проектної документації та отримання дозволу на виконання робіт
Приклади (кейси) схожих рішень
Улаштування додаткового входу у приміщенні бібліотеки-філії № 13 МКЗК «Централізована система бібліотек для дітей» м. Дніпро