Майстерня для соціально-трудової адаптації підлітків з інвалідністю На реалізації

Доданий
11.06.2021
Номер
446
Соціальний захист

З метою соціально-трудової адаптації підлітків з інвалідністю (18+) передбачається надання послуги денного догляду та залучення їх до занять в майстерні.
Така щоденна зайнятість в адаптованому середовищі буде сприяти:
- покращенню якості їх життя,
- психоемоційному розвантаженню,
- подоланню ізоляції,
- спілкуванню,
- розвитку комунікативних і побутових навичок, а також вміння працювати.

Автор проєкту
Бюджет
486 541 грн
Розрахунок бюджету
Теги
інваліди, допомога
Район
Амур-Нижньодніпровський
Адреса
просп. Гагаріна, 169, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Живова Наталія Степанівна

Проблема

З кожним роком кількість людей з інвалідністю у місті Дніпрі, як і в усьому світі зростає, особливо критична ситуація є з людьми, які мають психіатричні та інтелектуальні порушення. В Дніпрі немає жодної комунальної установи, яка надає щоденні комплексні послуги людям з інвалідністю віком понад 18 років (послуга - денного догляду).
Цей проект надає єдиний шанс людям з інвалідністю вийти з домашньої ізоляції і мати можливість спілкування, соціалізації, навчання, розвитку життєвих компетенцій, розкриття своїх здібностей та корисної денної зайнятості протягом року.
Соціальна ізоляція молоді із порушеннями інтелектуального розвитку – це шлях, що веде до дискримінації та формування негативних стереотипів.
В бюджеті міста бракує коштів для надання повноцінних соціальних послуг людям з особливими потребами, їх соціалізації та реабілітації, що приводить до ізоляції таких людей від суспільства, обмежує в реалізації їх прав на спілкування, унеможливлює культурний розвиток та змістовне дозвілля.
Але ми можем змінити ситуацію, створивши умови для їх розвитку та щоденної активної участі у працетерапії в майстернях (столярна та кардмейкингу), майстер-класах та арт-терапії, а також запропонувавши послугу денного догляду для осіб з інтелектуальною недостатністю.

Мета проєкту

Мета реалізації проекту - це адаптація людей з інвалідністю до
життя в громаді, шляхом комплексного надання послуг соціально-трудової адаптації, денного догляду, навчання трудовим навичкам, творчої зайнятості.
Протягом проекту буде вивчено потребу у соціальних послугах клієнтів організацій, вивчено думку та очікування батьків шляхом анкетування, проведено заходи по вивченню індивідуальних потреб в соціальній адаптації та реабілітації, акцентовано увагу на зміст послуг під потреби людей з інвалідністю.
Реалізація проекту надасть можливість підвищити якість життя людей з інвалідністю, покращить їх емоційний та психологічний стан.
Особи з інвалідністю отримають комплексне надання послуг соціальної реабілітації, адаптації, денного догляду, арт-терапії та творчої зайнятості, отримають можливість спілкування з однолітками в міні - соціумі та
підвищать якість життя, рівень життєво необхідних компетенцій та отримають можливість соціалізуватися до життя з підтримкою в громаді.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

1. Надання послуг денного догляду двома соціальними працівниками для групи людей (9-12 осіб) з інтелектуальними та іншими порушеннями з 08.30 до 17.30 з понеділка до п’ятниці включно, за програмою "Навчання соціально-побутовим навичкам людей з інтелектуальною недостатністю".
2. Робота інклюзивної соціально-творчої майстерні з виготовлення сувенірної продукції та столярних виробів, м’якої іграшки, пошив еко -торбинок, декоративний розпис, вишивка стрічками, миловаріння та майстер класи для навчання виготовлення сучасних творчих виробів. Заняття та майстер-класи проводять фахівці 2 рази на тиждень по 2 години.
3. Навчання молоді з інтелектуальною недостатністю навичкам догляду за рослинами (вирощування та висадки розсади,квітів, кущів. дерев).

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Особи з інвалідністю понад 18 років з інтелектуальними порушеннями. Батьки, опікуни, родичі людей з інвалідністю

Ключові показники оцінки результату

Родини отримають впевненість у майбутньому їх дітей до життя з підтримкою в громаді, а також отримають послугу психологічного розвантаження, чим підвищать стійкість до психологічного вигорання.
Робота інклюзивних соціально – творчих майстерень надасть можливість людям з інвалідністю розвивати свої творчі здібності, зайняти себе у вільний час корисною працею.
Родини міста, які мають дітей з інвалідністю будуть проінформовані про соціальні послуги та зможуть заявити про потреби своїх підопічних у цих послугах.

Ризики у реалізації

Перешкодою у реалізації проекту можуть стати виклики, повязані з пандемією COVID-19. Тимчасова ізоляція під час карантину негативно впливає на людей з інтелектуальною недостатністю. Вони втрачають навички комунікації та соціальної адаптації, здобуті в процесі реабілітації. Можна сказати, що люди з інвалідністю, які мають інтелектуальні та психічні порушення знаходяться в ізоляції більшу частину свого життя. Тож ми намагатимемося проводити всі заходи з дотриманням всіх вимог карантину. В період обмежень офлайн діяльності будемо проводити заняття та консультації дистанційно та онлайн.

Інформація про співфінансування

-

Чи є у вас конфлікт інтересів

ні

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

так

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради