Сходи до Довгої балки Відхилений остаточно

Доданий
11.06.2021
Номер
367
Зелені зони

Створення сходів до Довгої балки - головного входу, що зробить доступним знайомство містян із цією зеленою оазою середмістя Дніпра, стимулюватиме вирішення проблем Довгої балки (екологічних, безпекових тощо) та сприятиме її перетворенню на парк, де домінуватиме природа, а жителі та жительки міста Дніпра отримають можливість контактувати з природою у самому центрі міста.

Автор проєкту
Бюджет
748 352 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти, благоустрій, Університет, культура, туризм
Район
Шевченківський
Адреса
вул. Святослава Хороброго (Чкалова), 1А, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Громадська ініціатива "Довга Стежка", Urban Dnipro

Проблема

Довга балка — одна з найбільших балок Дніпра, що має свій початок в самому серці міста. Її перевага перед більшістю інших зелених зон в тому, що тут збережена природа в майже реліктовому стані. Проте відстуність комфортного та безпечного доступу в балку з шляхопроводу на вул. Чернишевського суттєво ускладнює можливість потрапити в неї та насолодитися оазою природи посеред міста. Існуюча народна тропа має надто великий ухил, натомість сама тропа нестійка через відсутність покриття — це провокує небезпечні ситуації для людей в разі зсуву ґрунту.

Мета проєкту

Створити комфортний та безпечний доступ людей в Довгу балку. Таким чином містяни матимуть можливість без проблем потрапити в неї, що збільшить рекреаційний потенціал балки та зробить її привабливішою для городян. Відтак привабливішим стане і місто в цілому, адже одна з найбільших міських зелених зон стане ближчою до людей. Це стане підґрунтям для подальшої ревіталізації Довгої балки. Оскільки громадяни разом активно беруть участь в екологічних/ревіталізаційних заходаї у Довгій балці, спорудження сходів з'єднає центр міста Дніпра із вже розчищеними активістами доріжками і рекреаційними просторами. Тобто місто та містяни отримають ще одну зелену зону, що особливо актуально в сучасних еколого-кліматичних умовах.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Оскільки в районі вулиці Чернишевського існуюча пішохідна тропа зокрема та схил балки в цілому мають дуже крутий ухил, доцільно трансформувати нестійку грунтову доріжку в сходи із перилами.
Подібне рішення є ефективним та перевірене часом. Запропонована конструкція сходів передбачає мінімальне втручання в існуюче природне середовище.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Жителі схилів балки, студенти ВНЗ, жителі середмістя та Дніпра загалом, бігова та велоспільнота.
Спільнота «Довга Стежка»
Еко- та урбан-активісти
Місцеві мешканці
Департамент парків та рекреації ДМР

Ключові показники оцінки результату

Соціальні (завершення створення пішохідного сполучення через Довгу балку до середмістя Дніпра) - збільшення транзитного та рекреаційного пішохідного сполучення балкою та, як наслідок, покращення екологічних та безпекових умов перебування у зеленій зоні.

Збільшення рекреаційного потенціалу Довгої балки: перетворення її з «зони відчуження» та маргінального місця в осередок дозвілля та культурного життя Дніпра. Фундамент для покращення екологічних умов та подальшої ревіталізації балки.

Ризики у реалізації

Нестача фінансування, геологічні та адміністративні складнощі.
Головний ризик пов’язаний із юридично-правовим статусом Довгої балки, який може стати на заваді реалізації проєкту.

Інформація про співфінансування

-

Чи є у вас конфлікт інтересів

Немає.

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

Так.

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Експертна оцінка

Відповідальні підрозділи

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради