Збережемо екологію - переробимо сухостій - доглянуті майданчики для громади Брав участь

Доданий
11.06.2021
Номер
354
Благоустрій та інфраструктура

Кожен сезон виникає проблема: Куди подіти сухостій, гілки, скошену траву, випалювання сухої рослинності та її залишків, так звані "пали". Придбавши обладнання для перероблювання матеріалів у мульчу, можна не тільки розв'язати екологічну проблему, а й використовувати її в декоративних цілях, а майданчики стануть доглянутими.

Автор проєкту
Анна
Анна Щукіна
Бюджет
226 325 грн
Розрахунок бюджету
Теги
спортивний майданчик, діти, благоустрій
Район
Самарський
Адреса
вул. Томська, 161, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Главная С.О

Проблема

Проблема полягає у відсутності належного обладнання для перероблювання сухих гілок, листя, трави і т.д. в громадах. Кожен сезон накопичується сміття і забруднює навколишнє середовище, іноді виникають пожежі. Тому дуже важливо забезпечення переробним обладнанням. Щепоріз здатний перетворити в щепу гілки, крони дерев, лісосічні відходи. За допомогою подрібнювача гілок АМ-60БД можна переробити не тільки гілки, але і стебла винограду, троянди, кукурудзи і т.д. Foresta FC-43 застосовується для покосу трави, бур'янів, густих чагарників, газонів, заготівлі сіна. Тому дуже важливо мати дане обладнання для того, щоб покращувати території і зберігати екологію в цілому.

Мета проєкту

Забезпечення належним обладнанням, для можливості правильного використання природних ресурсів, їх перероблювання і тим самим збереження навколишнього середовища від шкідливих впливів. Забруднення повітря від багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів і викидів автомобільного транспорту. Маючи обладнання з'явиться можливість перероблювати сухостій в мульчу і використовувати не тільки в функціональних, але і в декоративних цілях, створювати гарні клумби. Крім того, подушка з органічних і неорганічних матеріалів на ділянках принесе дуже багато користі нашим рослинам. А головне у людей зникне велика проблема з утилізацією опалого листя, сухої трави та гілок, таким чином збережемо довкілля разом.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

1. Закупити обладнання для перероблювання та утилізації опалого листя, гілок, трави і т.д. та передати в користування комунальному підприємству "Міськзеленбуд" міської ради.
2.Завдяки перероблюванню відходів в органічні матеріали, такі як щепа, мульча, що володіють ще і поглинальними властивостями, вбирають з ґрунту токсини, знижують її «захворюваність», а також сприяють збільшенню кількості дощових черв'яків, основних виробників біогумусу збережемо довкілля.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Мешканців житлових масивів: Рибальська, Ігрень, Стара Ігрень, Одинківка, Північний Самарського району м.Дніпро.

Ключові показники оцінки результату

Екологічні :зменшення забруднення навколишнього природного середовища. (при спалюванні сухої рослинності виділяється оксид вуглецю, який за своєю суттю є забруднюють речовиною. Дим містить багато токсичних сполук, адже листя легко засвоюють все викиди, які потрапляють в атмосферне повітря. Листя поглинають все важкі метали. А при спалюванні листя виділяється діоксин - одна з найбільш отруйних синтетичних сполук. Але якби горіли тільки листя!)
Естетичні: декоративна щепа отримана шляхом перероблювання відходів листяних дерев. Завдяки корисним властивостям і різноманітності забарвлення використовується в садах для зонування простору. Також щепа допоможе акцентувати наші квітники і просто надати доглянутий вигляд майданчикам. Матеріал допоможе зміцнити кореневу систему рослин, уникнути росту бур'янів, а також збагатити ґрунт корисними речовинами. Крім того, прикрашені різнобарвною мульчею ділянки набувають охайного, часто екзотичного вигляду.
Однією з екологічних проблем в Україні є випалювання сухої рослинності та її залишків, так звані "пали". В результаті такої діяльності підвищується забрудненість атмосферного повітря, завдається непоправної шкоди біорізноманіттю регіону (нерідко страждають об'єкти флори і фауни).

Ризики у реалізації

Не має

Інформація про співфінансування

Не має

Чи є у вас конфлікт інтересів

Ні

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

Так

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради