Нові стандарти лікування з ICG-технологією Відхилений остаточно

Доданий
01.06.2020
Номер
97
Охорона здоров'я

Кожного дня в Дніпровському обласному онкодиспансері проходять складне, багатоетапне лікування на рак молочної залози сотні мешканок м. Дніпро та області. Придбання високотехнологічного обладнання - ICG-камери, яке широко використовується у провідних лікарнях світу, дозволить прискорити одужання пацієнток, зменшити кількість післяопераційних ускладнень та покращити якість їхнього життя.

Автор проєкту
Бюджет
997 050 грн
Розрахунок бюджету
Теги
інновації, допомога, жінки
Район
Центральний
Адреса
вул. Гавриленка, 1, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Проблема

У Дніпровському онкодиспансері за останні п'ять років отримали лікування більше 1600 жінок в яких виявлено захворювання молочних залоз на ранніх стадіях. Згідно наказу МОЗ України 17.09.2007 № 554 усім пацієнткам виконувалась пахвова лімфаденектомія. Проведено аналіз стану здоров'я 120 пацієнток, що перенесли радикальне оперативне лікування.
Згідно опитування 80% пацієнток протягом щонайменше 3 років мають хронічний больовий синдром пов'язаний з перенесеною операцією. Пацієнтки відмічають наявність болю різної інтенсивності та частоти виникнення у ділянках лопатки, пахви, плечового суглобу, кінцівки на стороні операції. Зменшення амплітуди руху у плечовому суглобі відмічає 57% респонденток. 77% пацієнток мають порушення чутливості шкіри на стороні операції. 87% пацієнток відмічають наявність постійного набряку кінцівки. 90 % пацієнток відмічають сильне погіршання якості життя. Впровадження технології, що дозволяє зменшити обсяг операції мінімізує віддалені післяопераційні ускладнення.

Мета проєкту

Відсутність обмежень у фізичному навантажені, образі життя, відсутність необхідності зміни місця роботи через втрату працездатності, відсутність відчуття неповноцінності хворих на рак молочноЇ залози - основна мета проєкту.
Враховуючи дані проведеного аналізу маємо достовірну інформацію стосовно погіршення якості життя після оперативного лікування пацієнток з захворюванням на рак молочної залози. Досягнення високих показників якості лікування, як у провідних клініках світу можливе за наявності відповідного технічного забезпечення. Щонайменше 250 жінок щорічно отримуватимуть високотехнологічне лікування, що призведе до зменшення періоду перебування у лікарні, зменшення кількості тяжких ранніх та пізніх післяопераційних ускладнень. Також не страждатиме якість життя пацієнток.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Біопсія сторожового лімфовузла є стандартною методикою під час стадіювання раннього раку молочної залози згідно європейським та американським стандартам діагностики та лікування пацієнток з цією патологією. Методика полягає у виявлені лімфовузла на шляху від пухлини, який першим отримує пухлинні клітини. Це можливо завдяки використанню спеціальної флуоресцентної фарби або радіоізотопів, що відстежуються спеціальною камерою. Виявлений лімфовузол досліджують на наявність пухлинних клітин. За відсутності останніх подальше хірургічне висічення пахвових лімфовузлів не проводиться. Це і є основою у вирішенні питання післяопераційних ускладнень та погіршення якості життя пацієнток. ICG-технології - це метод який використовує флуоресцентну фарбу - індоціанін зелений, та спеціальну камеру для відстеження її розповсюдження у організмі. Використання даного барвника дозволено Управлінням продовольства і медикаментів США з 1959 р. Ця методика є абсолютно безпечною для пацієнток.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Жінки, що хворіють на рак молочної залози всіх вікових категорій, яким проводитиметься оперативне лікування. Враховуючи тенденцію до стрімкого зростання кількості хворих, цей проєкт з кожним роком набуватиме більшу актуальність. Також зацікавлені лікарі диспансеру, що удосконалюють підхід до комплексного лікування пацієнтів, та бажають втілювати у реальність рекомендації останніх медичних гайдлайнів світу.

Ключові показники оцінки результату

Зменшення кількості негативних наслідків оперативного лікування пацієнток на рак молочної залози та покращення якості їхнього життя. Суттєве зменшення терміну лікування пацієнта та періоду реабілітації, що вплине на зменшення кількості днів перебування хворої на лікарняному та зменшить фінансові затрати держави на надання медичної допомоги.

Ризики у реалізації

Інфляція.

Інформація про співфінансування

Не потребує співфінансування.

Чи є у вас конфлікт інтересів

Немає

Ви посадова особа?

Ні

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

Так

Співавтори

Ольга Іванівна Балашова, Галина Миколаївна Донченко, Анатолій Васильович Хоменко, Дмитро Григорович Можаєв, Олег Юрійович Савенков, Катерина Олександрівна Перепелиця, Катерина Григорівна Романуха, Руслана Ярославівна Шевченко, Артур Сергійович Католик

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради