• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Тут мене не торкайся!" (формування навичок безпечної поведінки у дітей 3-6 років) Відхилений остаточно

Доданий
19.07.2019
Номер
323
Освіта

Протягом чотирьох місяців планується провести 40 групових занять в дошкільних закладах освіти міста (20 закладів) для батьків дітей віком 3-6 років (20 занять) та педагогічних колективів та психологів закладів (20 занять) з метою профілактики проявів сексуального насилля проти дітей.

Автор проєкту
Галина
Галина Целовальниченко
Бюджет
67 680 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти, садочок, неформальна освіта
Район
Центральний

Опис

Співавтори

Відсутні

Мета проекту

Сприяти формуванню навичок безпечної поведінки дітей 3-6 років задля попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей шляхом проведення освітніх заходів для батьків дітей віком 3-6 років та для педагогів і психологів дошкільних навчальних закладів.

Проблема

Кожна п’ята дитина в Україні, за даними ЮНІСЕФ, страждає від тієї чи іншої форми сексуального насилля. . За 2018 рік на 102 звернулися більше 8200 разів з приводу насилля над дітьми, лише 100 із цих звернень були безпосередньо від дітей – коли діти самі телефонували. Дніпропетровська область перша за кількістю звернень по домашньому насиллю. На жаль, діти часто зберігають факт насильства в таємниці, тому що відчувають себе розгубленими, переляканими або винними. Дитина часто неспроможна визначити різницю між позитивними і негативними дотиками та проаналізувати дії дорослих, які не пов’язані із дотиками (демонстрація оголених частин тіла дитині, підглядання, зваблення та непристойні пропозиції).
Основними факторами, які спричиняють це явище, є: сучасні погляди на виховання, зокрема терпимість до проявів жорстокого поводжповодження з дитиною; суспільна табуйованість теми сексуального насильства; неготовність дорослих працювати в цій темі, а також соціальна і психологічна незріліть дітей

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Проект передбачає проведення освітніх заходів в дошкільних закладах міста. Загалом планується провести 40 заходів в 20 навчальних закладах, по одному груповому освітньому заходу для батьків дітей 3-6 років та одному для педагогічного складу та психолога/ів закладу. Для роботи планується залучити тренерів-експертів які пройшли відповідне навчання за програмою «Формування навичок безпечної поведінки дітей». Кожен учасник/учасниця отримають також брошуру для батьків щодо самостійного формування навичок безпечної поведінки у дітей для попередження та протидії сексуальному насиллю над дітьми.

Для кого цей проект?

Бенефіціарами та бенефіціарками проекту є, в першу чергу, діти віком 3-6 років, їхні батьки та педагогічні колективи закладів дошкільної освіти міста.

Ключові показники оцінки результату проекту

Завдяки реалізації проекту батьки дітей 3-6 років (які відносяться до найбільш вразливої до сексуального насилля категорії), отримають знання для самостійного формування навичок безпечної поведінки дітей та спілкування з дорослими та дітьми старшого віку і матимуть інструменти для протидії сексуальному насиллю та сексуальній експлуатації дітей. Педагогічний склад та психологи закладів отримають методологію роботи із дітьми, які постраждали/вирогідно постраждали від сексуального насилля, завдяки чому зможуть своєчасно реагувати на такі випадки та попереджати їх.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Збільшення вартості необхідних матеріалів у зв’язку із інфляцією та ростом цін. Для протидії цьому ризику в бюджет закладено 20% на непередбачені витрати

Приклади (кейси схожих рішень)

В травні 2019 року працівниками БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» був проведений захід для педагогів, психолога та батьків дітей дошкільного віку КЗО №3 Дніпровської міської ради. За результатами освітнього заходу учасники та учасниці зазначили, що отримані знання є для них новими і вони допоможуть в процесі формування навичок безпечної поведінки у дітей дошкільного віку.

Чи ознайомлені ви з положенням про Бюджет участі у м. Дніпрі?

Так.
-

План заходів з реалізації проекту

1. Розробка і друк роздаткових матеріалів (1-й місяць проекту)
2. Організація групових занять (1-й місяць проекту)
3. Проведення групових занять з батьками дітей 3-6 років та педагогами (2-4 місяць проекту)

Ви посадова особа

Ні.
-

Чи є ви працівником Комунальних закладів чи підприємств, підпорядкованих Дніпровській міській раді?

Ні.
-

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради