Опис
Співавтори
Відсутні
Мета проекту
Сприяти формуванню навичок безпечної поведінки дітей 3-6 років задля попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей шляхом проведення освітніх заходів для батьків дітей віком 3-6 років та для педагогів і психологів дошкільних навчальних закладів.
Проблема
Кожна п’ята дитина в Україні, за даними ЮНІСЕФ, страждає від тієї чи іншої форми сексуального насилля. . За 2018 рік на 102 звернулися більше 8200 разів з приводу насилля над дітьми, лише 100 із цих звернень були безпосередньо від дітей – коли діти самі телефонували. Дніпропетровська область перша за кількістю звернень по домашньому насиллю. На жаль, діти часто зберігають факт насильства в таємниці, тому що відчувають себе розгубленими, переляканими або винними. Дитина часто неспроможна визначити різницю між позитивними і негативними дотиками та проаналізувати дії дорослих, які не пов’язані із дотиками (демонстрація оголених частин тіла дитині, підглядання, зваблення та непристойні пропозиції).
Основними факторами, які спричиняють це явище, є: сучасні погляди на виховання, зокрема терпимість до проявів жорстокого поводжповодження з дитиною; суспільна табуйованість теми сексуального насильства; неготовність дорослих працювати в цій темі, а також соціальна і психологічна незріліть дітей
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Проект передбачає проведення освітніх заходів в дошкільних закладах міста. Загалом планується провести 40 заходів в 20 навчальних закладах, по одному груповому освітньому заходу для батьків дітей 3-6 років та одному для педагогічного складу та психолога/ів закладу. Для роботи планується залучити тренерів-експертів які пройшли відповідне навчання за програмою «Формування навичок безпечної поведінки дітей». Кожен учасник/учасниця отримають також брошуру для батьків щодо самостійного формування навичок безпечної поведінки у дітей для попередження та протидії сексуальному насиллю над дітьми.
Для кого цей проект?
Бенефіціарами та бенефіціарками проекту є, в першу чергу, діти віком 3-6 років, їхні батьки та педагогічні колективи закладів дошкільної освіти міста.
Ключові показники оцінки результату проекту
Завдяки реалізації проекту батьки дітей 3-6 років (які відносяться до найбільш вразливої до сексуального насилля категорії), отримають знання для самостійного формування навичок безпечної поведінки дітей та спілкування з дорослими та дітьми старшого віку і матимуть інструменти для протидії сексуальному насиллю та сексуальній експлуатації дітей. Педагогічний склад та психологи закладів отримають методологію роботи із дітьми, які постраждали/вирогідно постраждали від сексуального насилля, завдяки чому зможуть своєчасно реагувати на такі випадки та попереджати їх.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Збільшення вартості необхідних матеріалів у зв’язку із інфляцією та ростом цін. Для протидії цьому ризику в бюджет закладено 20% на непередбачені витрати
Приклади (кейси схожих рішень)
В травні 2019 року працівниками БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» був проведений захід для педагогів, психолога та батьків дітей дошкільного віку КЗО №3 Дніпровської міської ради. За результатами освітнього заходу учасники та учасниці зазначили, що отримані знання є для них новими і вони допоможуть в процесі формування навичок безпечної поведінки у дітей дошкільного віку.
Чи ознайомлені ви з положенням про Бюджет участі у м. Дніпрі?
Так.
-
План заходів з реалізації проекту
1. Розробка і друк роздаткових матеріалів (1-й місяць проекту)
2. Організація групових занять (1-й місяць проекту)
3. Проведення групових занять з батьками дітей 3-6 років та педагогами (2-4 місяць проекту)
Ви посадова особа
Ні.
-
Чи є ви працівником Комунальних закладів чи підприємств, підпорядкованих Дніпровській міській раді?
Ні.
-
Файли
Відповідальні підрозділи
Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради
Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради