«Майстерня творчості»- реконструкція майстерень вальдорфського НВК На реалізації

Автор проекту
Олександр Петрович Шульгін
Олександр Шульгін
Категорія
Освіта
Код
181

Короткий опис

Викладання в вальдорфській школі спрямоване на розвиток самостійності, відповідальності та власного досвіду. Особливо важливе значення в цьому відіграє знайомство учнів з технікою ковальських робіт.

Район

м. Дніпро, Центральний р-н

Адреса

м.Дніпро, О.Поля,133

Бюджет на реалізацію

999 700 грн.
Розрахунок бюджету

Опис

Співавтори

Ніколаєв В.А.

Мета проекту

Виховання молоді через ремесла, у тому числі знайомство учнів з технікою ковальських робіт.

Проблема

Відсутня майстерня для ковальських робіт. Наявність кузні у вальдорфській школі відіграє чи не найголовнішу роль серед усіх майстерень, які повинна мати вальдорфська школа.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Наявність кузні у вальдорфській школі відіграє чи не найголовнішу роль серед усіх майстерень, якими повинна володіти вальдорфська школа. Майстерні ковальських робіт існують в більшості вальдорфських шкіл Німеччини та близького зарубіжжя. Кузня нашого навчального закладу передбачає наявність приміщення майстерні, прибудованого до існуючих майстерень по роботі з міддю та глиною. Виготовлення цвяхів, кочерг, світильників, тощо… передбачає вміле володіння різними молотками та кліщами, роботу з горном та ковадлом – усе це сприяє вихованню волі і характеру старшокласників. Деякі роботи можливо виконувати тільки удвох, при цьому важливе значення має взаємодія рук. Така діяльність сприяє соціалізації учнів. Таким чином формування «Я свідомості" старшокласників, їх самостійності та відповідальності, реалізується та конкретизується на рівні практичної діяльності та власного досвіду.

Для кого цей проект

Для учнів школи, починаючи з 9-го класу.

Ключові показники оцінки результату проекту

Знайомство старшокласників з технікою ковальських робіт та
придбання практичних навичок.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Роботи слід проводити під час літніх канікул, щоб не заважати навчальному процесу. Якщо в разі падіння курса гривні або в розрахунках на АВК кошторис проектуі збільшиться, то доведеться корегувати площю майстерні.

Фото / схеми / креслення / тощо