Музейна експозиція, присвячена творчості викладача, композитора та поета Володимира Скуратовського Очікує рішення

Автор проекту
Сергій Юрійович Савицький
Сергій Савицький
Категорія
Культура та туризм
Код
1100

Короткий опис

Музейний куток планується розташувати у холі музичної школи №6 імені Володимира Скуратовського. Експозицію буде оформлено у вигляді настінного Древа з фото-колажами, фрагментами творів, меморіальними речами. Вона має носити інтерактивний характер, тому її буде оснащено мультимедійним комплексом із записами музики композитора.

Район

м. Дніпро, Чечелівський р-н

Адреса

Дніпро, Робоча, 87. Міський комунальний заклад культури «Дніпровська дитяча музична школа №6 ім.В.І. Скуратовського»

Бюджет на реалізацію

258 752 грн.
Розрахунок бюджету

Опис

Мета проекту

Зберігання пам’яті та спадщини видатного митця України не тільки для його сучасників, але й для майбутніх поколінь. Створення не тільки інформаційного, але й творчого простору дасть можливість активного функціонування музейної експозиції. Мультимедійний комплекс також допоможе вирішити важливу навчальну задачу в освіті юних музикантів.

Проблема

Музейну експозицію буде присвячено творчості В. І. Скуратовського – Заслуженого діяча мистецтв України, Члена Національної спілки композиторів України, що недавно пішов з життя. Його ім’я широко відомо в країні та за її межами, і дуже важливо зберегти пам'ять про майстра. Ініціатива музейного кутка виникла у його учнів та колег, її підтримано шанувальниками його таланту. Особливо цінно створити можливість для звучання музики композитора та творчий простір для відвідувачів.

Пропоноване рішення щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

Враховуючи універсальний характер особистості Володимира Скуратовського, проект музейної експозиції має містити огляд всіх граней його таланту – композиторського, поетичного, педагогічного, наукового, виконавського. Концепція музею передбачає створення не лише традиційних музейних стендів, але й настінного Древа з колажами. Його образ буде символізувати не тільки самого Майстра – щирого, щедрого, плідного на творчість, але й думку про безперервність життя та спадкоємність поколінь. Для колег та учнів В.Скуратовського він немов би продовжить існувати в творчості , тому деякі фрагменти Древа будуть інтерактивними (гілки – це книжкові полки з творами В.Скуратовського, крона – виставкові дошки для дитячих творів, листки – окремі цитати та фото). Мультимедійний комплекс, в якому синхронізується звук та партитура, дасть можливість не тільки прослуховувати музику самого Майстра, але й навчить дітей слідкувати за складним нотним текстом.

Для кого цей проект

Перш за все, для дітей, що навчаються в музичних школах міста, для музичної громадськісті, шанувальників академічного музичного мистецтва. Але проект має стати яскравою креативною пам’яткою міста та бути цікавим для всіх його мешканців та гостей.
Доступ до музейного об’єкту буде вільним та відкритим для всіх у часи роботи музичної школи .

План заходів з реалізації проекту

Поточний ремонт холу та коридору.
Виготовлення обладнання для музейної експозиції.
Придбання вітрин для музейної експозиції.
Придбання мультимедійного обладнання.
Програмне забезпечення проекту.
Студійний запис музичних творів.
Комутація та монтаж музейного обладнання.

Ключові показники оцінки результату проекту

Культурно-соціальні: Завдяки впровадженню цього проекту музейна експозиція створить сучасний інтерактивний, культурно-освітній простір з застосуванням мультимедійних програм, цікавий для різної аудиторії та сприятиме формуванню культури та національної свідомості мешканців міста.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Відсутність фінансування

Фото / схеми / креслення / тощо