Кожна дитина має право на щастя! Брав участь

Доданий
11.06.2021
Номер
400
Соціальний захист

Метою проекта є сприяння розвитку комунікативних навичок, успішній адаптації та соціалізації, зменшенню психоемоційної напруги не менш ніж 50 дітей та молоді з інвалідністю та із сімей в СЖО (діти з інвалідністю, діти під опікою, діти з сімей АТО, ВПО та інш.) шляхом їх залучення до групових та індивідуальних занять в соціальних майстернях (гончарна майстерня).

Автор проєкту
Олена
Олена Деха
Бюджет
272 627 грн
Розрахунок бюджету
Теги
діти, молодь, творчість, допомога
Район
Чечелівський
Адреса
вул. Кабардинська, 5, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Співавтори

Пантелюк Любов

Проблема

Діти та молодь із сімей СЖО потребують підтримки, так як часто мають психо-емоційну напругу, яка впливає на якість життя дітей в родинах. Діти та молодь з інвалідністю, особливо з важкими захворюваннями, які мають обмежену мобільність, ізольовані від однолітків та мають дефіцит спілкування. Часто вони мають проблеми із самообслуговуванням, відчувають себе безпорадними та не можуть обходитись без сторонньої допомоги батьків/опікунів/помічників. Ці фактори сприяють системному погіршенню психо-емоційного стану дітей та батьків, особливо матерів (оскільки в більшості випадків хворими дітьми опікуються саме матері) та виникненню конфліктів в родинах.
Діти та молодь із сімей в СЖО часто мають проблеми з комунікацією, важко соціалізуються та потребують адаптації для подальшого успішного самостійного життя.

Мета проєкту

Метою проекта є сприяння розвитку комунікативних навичок, успішній адаптації та соціалізації та зменшенню психоемоційної напруги не менш ніж 50 дітей та молоді з інвалідністю та із сімей в СЖО (діти з інвалідністю, діти під опікою, діти з сімей АТО,ВПО та інш.) шляхом їх залучення до групових та індивідуальних занять в соціальних майстернях (гончарна майстерня)

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Протягом року на базі БО «БФ «Карітас Донецьк» у м. Дніпро буде залучено до занять в майстерні не менше 50 дітей та молоді з інвалідністю, із сімей АТО та із сімей в СЖО. Заняття передбачені в гончарній майстерні.
Гончарна майстерня – індивідуальні та групові (2-5 осіб) заняття раз на тиждень – піврічний курс занять для дитини з одним із батьків/особи з інвалідністю /сімей АТО/ сімей в СЖО.

Майстерня технічно оснащена всім необхідним (механічні та електричні гончарні круги, піч для випікання виробів, пандус, зручні меблі) на базі БО «БФ «КАРІТАС ДОНЕЦЬК» у м. Дніпро і працює з травня 2018-го року, має під’їздний шлях та пандус для інвалідних візків. Всі співробітники майстерені отримали кваліфікацію «спеціаліста» за напрямком «Соціальна робота» у Києво-Могилянської Академії.
Також, протягом року заплонвані групові заняття для дітей та молоді та заходи для дітей з інвалідністю, дітей з сімей АТО та сімей в СЖО. Проведення заходів передбачено на теріторії благодійної організації. Дані заходи орієнтовані на культурний розвиток, популяризацію сімейних цінностей та мають культурно-розважальний контекст.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Діти та молодь з інвалідністю, із сімей АТО, із сімей в СЖО та іх батьки.

Ключові показники оцінки результату

Завдяки реалізації проекту, діти та молодь, з інвалідністю, з сімей АТО та із сімей в СЖО покращать свій психоемоційний стан, покращать навички комунікації, що закладе фундамент їх подальшої адаптації та соціалізації і створить умови для підготовки до самостійного та повноцінного життя. В результаті цього також покращиться психоемоційний стан батьків та загальний психологічний клімат в сім’ях в та родинах, які виховують дітей з інвалідністю.
Індивідуальні заняття в гончарній майстерні сприятимуть покращенню психоемоційного стану відвідувачів, покращать дрібну моторику та концентрацію уваги.
Розважально-інтерактивні заходи, навчально-психологічні програми сприятимуть розвитку комунікативних навичок, отриманню навичок спілкування з одноітками, розвитку особистості, зниженню психоемоційної напруги та розкриттю творчого та інтелектуального потенціалу; поглибиться емоційний зв’язок між дитиною та батьками. Територія Фонду для проведення заходів оснащення всім необхідним. Всього 5 заходами буде охоплено 150 осіб.

Ризики у реалізації

Не має

Інформація про співфінансування

БО "БФ "КАРІТАС ДОНЕЦЬК" у м. Дніпро

Чи є у вас конфлікт інтересів

Ні

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

Так

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради